top of page
1000007318.jpg

ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ, КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ - ЗАПОРУКА НЕЗЛАМНОСТІ УКРАЇНИ!

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА РЕЛІГІЇ ЯМПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

ЯМПІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА 

ГО"ТУРИСТИЧНА ЯМПІЛЬЩИНА "

З кожним роком розуміємо все більше, що збереження історії, культурної спадщини, звичаїв та традицій народу - - є запорукою Перемоги у боротьбі за волю та незалежність України!

 

Це накладає свій відбиток на багатогранне культурне життя громади . Всі масові заходи першочергово спрямовані на увіковічнення пам'яті загиблих Героїв, підтримку їх родин, збір коштів на виконання запитів наших захисників, волонтерство.

 

Разом з тим, розуміючи, наскільки це важливо, протягом року активно продовжувалась робота по збереженню культурної спадщини та розвитку сільського зеленого туризму.  

Про подальший розвиток туристичної галузі йшла мова на Міжнародному туристичному форумі, проведеному у Ямполі спільно із Агротуристичним кластером "Шляхами трипільської праматері ", де активно обговорювались, як набутий досвід, так і плани на майбутнє.

Узагальнений досвід роботи по розвитку сільського, зеленого туризму Ямпільщини відображено у флаєрах, буклетах, туристичних мапах, магнітах, банерах.

Імена кращих місцевих крафтовиків - виноробів, сироварів, майстрів приготування м'ясної та рибної продукції, вичавлювання олії відображено в каталозі "Це мій, це твій,це наш Дністер".

Протягом року мандрівники та туристи знайомились з історією міста Ямполя, пам'ятками історії та культури легендарної Буші. Діяли маршрути "Легенди Тіраса й Морахви ", :Стежками Рахманів", "З міста в село", "Коло Ямполя". ⚘️

 Гості, що відвідують Ямпільщину, все більше цікавляться нашим історичним минулим , намагаються брати участь у різноманітних майстер класах,, прагнуть навчитись ткати на старовинних верстатах, оволодіти мистецтвом давніх технік Подільської вишивки.  

Туристи часті гості Ямпільського музею образотворчого мистецтва, музею народних ремесел та промислів села Гальжбіївки. Здобутком року є надання Музею народних ремесел та промислів юридичного статусу, що відкриває перед ним нові, широкі можливості.

 Протягом року проведено 248 екскурсій. Оксанівським сільським клубом сплачено 3360 гривень туристичного збору.  

 Наші гості дуже часто донатять на потреби ЗСУ, розвиток села, збереження культурної спадщини. За даний період на потреби ЗСУ ними передано майже 30 тисяч гривень, на розвиток села Оксанівки- біля 60 тисяч, створення Центру художніх промислів села Клембівки - 120 тисяч гивень.!

 

2024 рік став роком популяризації всесвітньовідомої Клембівської вишивки, відкриття місцевої Школи вишивальниць, створення об'єднання сільських майстрів, Центру художніх промислів.

Сільські ентузіасти протягом року активно працювали над створенням колекції стародавніх вишитих рушників, сорочок, тканих килимів, доріжок, налавників, підвіконників. Ними проведено перші екскурсїї для мандрівників та туристів, відкрито туристичний маршрут " Мистецтво одного села " .⚘️

 

Для реалізації задуму щодо створення Центру художніх промислів у Клембівці, відділом економіки та інвестицій Ямпільської міської ради спільно із ГО "Туристична Ямпільщина " було написано проект "Етно - туризм у Клембівці: Жива історія та традиції", який став переможцем у конкурсі проектів програми ПРООН, що фінансується урядом Швеції . Майже 2, 6 мільйони гривень грантових коштів спрямовуються на збереження культурної спадщини попередніх поколінь, відкриття творчого простору, створення умов для розвитку та популяризації давніх ремесел та промислів села.

Ми добре розуміємо, що країна яка не береже свою історію і культуру - немає майбутнього. Саме історична правда дає нашим захисникам наснагу , вселяє віру у власні сили та непереможність України!

Нехай береже Всевишній кожного нашого захисника, дарує міцне здоров'я та непоборну силу, щоб здолати ворога і здобути жадану Перемогу!

До Перемоги разом! 

Слава Україні! Слава нашим ЗСУ!

1000007318.jpg
1000007311.jpg
1000007312.jpg
1000007313.jpg
1000007314.jpg
1000007315.jpg
1000007316.jpg
1000007319.jpg
1000006920 (1).jpg
1000007320.jpg
1000007322.jpg
1000007323.jpg
bottom of page